| Merknaam: | Mckee Charging Cube |
| Modelnummer: | CLF-AC-7 |
| MOQ: | 1 |
| Prijs: | Negotiate |
| Verpakking: | Houten kistverpakking |
| Betalingsvoorwaarden: | D/A, D/P, T/T, Western Union |
| Item | Specification |
|---|---|
| Model No. | CLF‑AC‑7 |
| Dimensions | Wall‑mounted: 320210100mm
|
| Display Screen | 4.3‑inch High‑Brightness Color Touch Screen |
| Rated Power | 7kW |
| Input Voltage | 220V |
| Max Output Current | 32A |
| Cable Length | 5m |
| IP Rating | IP55 |
| Operating Temperature | -25℃ ~ +55℃ |
| Protection Functions | Lightning protection, Over‑temperature, Over‑current, Leakage protection, Over‑voltage & Under‑voltage protection |
Mckee 7kW National Standard AC EV Charger with full official certifications — fully compliant, safe, durable, ideal for commercial and home use with trustworthy quality.